Pozwolenia na rozstawienie ogródków kawiarnianych
Specjalizuję się w przygotowywaniu wniosków dotyczących wydania pozwoleń na umieszczenie ogródków kawiarnianych w sezonie wiosenno-letnim, jak i ogródków zimowych. Ich umieszczenie na terenie, który przynależy do Zarządu Dróg Miasta Krakowa lub Wydziału Spraw Administracyjnych, wymaga każdorazowo uzyskania zezwolenia lub podpisania stosownej umowy.
Uzyskanie zezwolenia jest równoznaczne z ponoszeniem comiesięcznej opłaty za zajęcie pasa drogowego drogi publicznej lub zajęcie drogi wewnętrznej. Na Państwa życzenie przygotuje wniosek o wydanie zezwolenia na cały sezon (trwa od 15 marca do 15 listopada) lub na krótsze okresy (co jest korzystne w przypadku dużych ogródków, gdzie opłata za zajęcie pasa drogowego jest wysoka) – w takim wypadku podejmie się obsługi wniosków przez cały sezon – w cyklach miesięcznym, dwumiesięcznym czy innym.
Co zawiera dokumentacja dotycząca uzyskania zezwolenia na postawienie ogródka gastronomicznego?
Dokumentacja dotycząca uzyskania zezwolenia na postawienie ogródka gastronomicznego różni się w zależności od tego, czy obiekt ma pojawić się po raz pierwszy, czy też będzie rozstawiany już kolejny raz w nowym sezonie. Dla ogródków zupełnie nowych będą to:
-
szczegółowy projekt architektoniczny ogródka w skali 1:50 lub 1:100;
-
opinia Plastyka Miasta z załączonym projektem i potwierdzeniem jego akceptacji;
-
opinia Głównego Architekta Miasta i Miejskiego Konserwatora Zabytków (tylko dla obiektów zlokalizowanych na terenach historycznego zespołu Miasta Krakowa lub Parku Kulturowego Nowa Huta);
-
tytuł prawny do zajmowanego lokalu gastronomicznego.